Jak pozbyć się blizn potrądzikowych?

Leczenie blizn po trądziku

Udało Ci się opanować trądzik, ale pozostały blizny potrądzikowe. Twoja skóra pomimo wszystko nie wygląda dobrze? Posiada liczne nierówności, które ciężko zatuszować. Makijaż zdecydowanie sobie z nimi nie radzi. Podobnie jak maści, które obiecywały wygładzenie skóry, lecz na obietnicach się skończyło. Jeżeli chcesz skutecznie redukować blizny musisz działać odpowiednio. Mam na myśli między innymi zdolności regeneracyjne Twojej skóry. Potrzebujesz indywidualnego planu działania.

Close up isolated portrait of young woman squeezing pimple on her cheek in the bathroom. Cropped view of Caucasian female having skin problem, against blue wall background. Beauty and spa concept

Różne oblicza blizn

Co może mieć wpływ na wygląd Twoich blizn potrądzikowych? 

 • zaburzone zdolności regeneracyjne skóry
 • nieprawidłowego gojenie 
 • nieodpowiednia pielęgnacja skóry
 • wiek
 • kolor skóry
 • choroby współtowarzyszące
 • choroby nerek i wątroby
 • cukrzyca
 • zaburzenia hormonalne
 • sposób odżywianie
 • niedobory witamin
 • zaburzenia krążenia
 • przyjmowane leki
 • nikotynizm

Jak radzić sobie z bliznami?

Blizny mogą posiadać różne kształty i przybierać różną postać. Najważniejsza jest prawidłowa ocena i indywidualne podejście. Wydawać by się mogło, że terapie blizn należą do łatwych. Nic bardziej mylnego. Istnieje dużo czynników, które mogą pogarszać ich wygląd jak i je powodować. Jeżeli posiadasz świeże blizny to nie czekaj, teraz jest najlepszy czas na ich terapię. Jeżeli posiadasz blizny od lat nie przekreślaj swojej skóry, lecz sięgnij po kompleksowe działania.

Chcę się umówić na konsultację

i rozpocząć skuteczną walkę z bliznami

Blizny potrądzikowe wymagają specjalistycznego podejścia.

Nie tylko w kontekście ich usuwania, ale również odpowiedniego dbania o skórę w trakcie terapii i po niej. Powinnaś wiedzieć jak dbać o skórę jeżeli masz skłonność do powstawania blizn. Co robić aby łagodzić blizny oraz zapobiegać tworzeniu się nowych. Te wszystkie informacje przekazuje podczas konsultacji, tak abyś wyszła ode mnie bardziej świadoma problemu, ale i rozwiązań.

Opinie klientów Healthy Skin o leczeniu i spłycaniu blizn potrądzikowych i innych

Voucher na konsultację kosmetologiczną, idealny prezent dla kobiety, opinie o vocherze
opinie o leczeniu trądziku opinie o leczeniu przebarwień
Gdzie udać się z trądzikiem we Wrocławiu, gdzie skutecznie leczyć trądzik

Zabiegi spłycające blizny i wyrównujące skórę

Poniżej znajdziesz przykłady zabiegów skierowanych do skóry z bliznami. Zawsze zabiegi są dobierane podczas konsultacji. Plan zabiegowy będzie dopasowany do Ciebie. Do kondycji i typu skóry, ale także do Twojego stylu życia. Bo przecież nawet najpiękniejszy buty nie będzie wyglądać na zbyt dużej lub zbyt małej stopie. A nawet najlepszy zabieg nie przyniesie Ci oczekiwanych efektów jeżeli nie będzie dla Ciebie.

Podczas konsultacji na podstawie stanu Twojej skóry oraz Twoich oczekiwań przedstawię Ci dedykowane zabiegi wraz z wyceną.

Rewitalizacja

Zabieg rewitalizujący

Silny zabieg, który zmusza skórę do odbudowy i regeneracji. To właśnie dzięki tym mechanizmom skóra uzyskuje gładkość.

Głębokie złuszczanie

Zabieg głęboko złuszczający

Peelingi chemiczne są nieocenione w kontekście terapii blizn. Rodzaj peelingu zawsze dobrana jest indywidualnie, w zależności od rodzaju i głębokości blizn.

Działanie regenerujące

Zabieg regenerujący

Zabiegi skierowane na spłycenie blizn intensywnie działają na skórę. Często skóra potrzebuje również „wspomagacza” w postaci silnego nawilżenia, regeneracji.

Najczęściej zadawane pytania

Jak wygląda terapia blizn?

Kompleksowa terapia opiera się o działania w gabinecie i w domu oraz suplementację. Każda terapia jest jednak inna, ponieważ jest zawsze dobrana indywidualnie do problemu i Twoich możliwości.

Czy zabiegi są koniecznie?

To zależy od tego jak bardzo skomplikowany jest problem. Czasami zabiegi nie są konieczne, bo same zmiany w pielęgnacji dają świetne efekty. Zawsze podczas konsultacji omawiam kwestie konieczności zabiegów w gabinecie

Jak będę wyglądać po zabiegu?

Zazwyczaj bezpośrednio po zabiegu lub kilka dni po, skóra wygląda gorzej. Jednak zawsze ustalam z Tobą czy możesz sobie na to pozwolić i informuję czego spodziewać się po zabiegu. To co możesz wykonać sama w domu zostawiam Tobie, w gabinecie jednak działamy bardziej intensywnie. 

Czy będę musiała kupić nowe kosmetyki?

Jeżeli w Twojej kosmetyczce znajdę odpowiednie dla Ciebie kosmetyki to one zostaną, jednak często istnieje konieczność zakupu nowych kosmetyków.

Czy zabiegi są bolesne?

Zazwyczaj podczas zabiegu obecny jest co najwyżej dyskomfort. Choć każdy ma inny próg bólu. Zawsze przed każdym zabiegiem opowiadam Ci o tym jakie odczucia mogą się pojawić i na co powinnaś się nastawić.

Czy zmyjesz mi makijaż?

Tak, każdy zabieg rozpoczyna się demakijażem. Możesz spokojnie przyjść prosto z pracy w pełnym makijażu.